Gta 6 İncelemesi - Gta 6 Nasıl Bir Oyun Olacak?


Admin

Yönetici
Yönetici
5 Eki 2022
54
0
GTA 6 İncelemesi


Uzun vakittir söylentileri dolaşan GTA 6’nın yıllardır gelişmekte bulunduğunu biliyoruz. Peki, GTA 6 hangi platformlarda ne vakit çıkacak ve öyküsü ne olacak?

Oyun dünyasını en sevilen markalarından biri olan Grand Theft Auto on seneye yakın vakittir yeni bir oyun çıkarmamıştı. 2013’te çıkan GTA 5’in bile hala tanınmış bulunduğunu göz önüne alırsak Rockstar Games’in bu hususta aceleci olmadığı biliniyor.

Geçtiğimiz aylarda yeni GTA oyununun geliştirilmekte bulunduğu onaylandı. Hatta Twitter’da 600 binden çok beğeni alarak en çok ilgi gösterilen duyurulardan biri oldu.

GTA 6 Hakkında Bilinenler

Rockstar Games oyunun çıkış tarihini net olarak vermemiş olsa da bu hususta kuvvetli söylentiler bulunuyor. Sektörde mühim isimlerden gazeteci Jason Schreier, yakın vakitte Twitter üzerinden bir paylaşım yapmıştı. Schreier, GTA 6’nın 2024-2025 yılları arasında çıkmasını beklediğini öne sürmüştü.

Piyasaya 2013 senesinde giren GTA 5 ‘in satışlarının 160 milyondan çok bulunduğunu ve bugünümüzde dahi en tanınmış oyunlardan biri bulunduğunu göz önünde bulundurursak, Rockstar Games’in yeni çıkaracağını oyunun zorlu projelerinden biri bulunduğunu söyleyebiliriz. Hem şirket hem oyun dünyası amacıyla dönüm noktası niteliğinde ehemmiyet taşıyacak oyun, olabildiğinde risksiz bir şekilde geliştirilmeye özen gösterilecektir. Hem de oyunun tanıtım videosuyla bu yılsonuna doğru karşılaşma ihtimalimiz yüksek.

GTA 6’nın Yer Alacağı Platformlar

Rockstar Games oyunların PC’ye göre konsollara daha basit bir şekilde optimize edildiğinden kaynaklı ilk olarak konsollar amacıyla pazara sürmeyi tercih ediyor. Bu sayede oyunun daha problemsiz bir şekilde oynanması mümkün. Hem de PC sürümünü çıkarmak içersinde vakit kazanılmış oluyor. GTA 5’in ve Red Dead Redemption 2’ninde ilk çıktığında yalnızca konsollara ideal bulunduğunu düşünecek olursak, GTA 6’nın da ilk etapta Xbox Series X S ve Playstation 5 amacıyla pazara sürüleceğini ve daha sonra PC sürümünün çıkartılacağını ön görü edebiliriz.

Oyun nerede geçecek?

Oyunun vakti ve yeri hakkından henüz amacıyla ön görüler üzerinden konuşsak da en kuvvetli söylentiler göre Vice City’nin çağdaş dehemmiyetlerinde geçeceğini iddia ediyor. Hem de üç klasikleşmiş GTA oyununu ‘Definivite Edition’ adı altanda toplayarak yine pazara süren Rockstar Games oyunculardan büyük reaksiyon görmüştü. GTA San Andreas – The Definivite Edition’ın içerisine, oyunun orijinal sürümünde olmayan bir ev fotoğrafı ekleyerek GTA 6’dan ilk görsel şekilde yorumlanmasına yol açmıştı. Bu hal da oyunun çağdaş sürenin Vice City’sinde geçeceğine dair iddiaları güçlendirdi. Seriye yeni bir bayan karakterinden ekleneceğinden bahsediliyor. Oyuncuların GTA 5’ten alışık bulunduğu çoklu ana karakter mantığı devam edeceği öne sürülerken, teknolojiye ilgi duyan yeni bir bayan karakterin eklenmesi mümkün.

Serinin en eski dehemmiyetleri hariç GTA serisinin ana karakterlerinin her vakit erkeklerden oluştuğunu düşünürsek, GTA 6 ile bayan bir ana karakterle oynamak ilgi çekici bir nokta olabilir. Hem de GTA 5 ile benzer mantıkta bayan karakter dışında birkaç adet daha ana karakter yer alacağından da bahsediliyor.​
 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar